Частіше посміхайтеся

Про смаки не сперечаються. Одні більше симпатизують серйозним і позитивним людям, іншим подобаються веселі і безтурботні. І все-таки, хто за інших рівних умов, легше і швидше засвоює людські симпатії?

Сто жінок, виконуючи завдання психологів, переглядали сотні чоловічих портретів, що змінювали один одного на екрані. При цьому учасниці експерименту повинні були висловити свої симпатії та антипатії. Крім того, дослідники за допомогою датчиків записували руху очей жінок, щоб знати, на які деталі портрета частіше зупиняється погляд.

Виявилося, що важливі всі деталі. Увагу учасниць експерименту досить рівномірно розподілялося по зображенню: в середньому 55% часу вони вивчали особа, 45% - фігуру, одяг, позу. Цікаво, що позитивні думки частіше висловлювалися про тих, хто був сфотографований у так званих відкритих позах: закинувши руки за голову, розправивши плечі і т. д. Має бути, це створює сприятливе перше враження - враження доброзичливого, відкритого характеру. І ось що ще важливо: вищі оцінки, найбільші симпатії завоювали сміються і усміхнені.

Висновок ясний: частіше посміхайтеся!