Театр

У театр краще приходити заздалегідь, за 15-20 хвилин до початку вистави, щоб був час спокійно роздягнутися, привести себе до ладу, купити програмку, пройти на своє місце. Приходячи на спектакль в останню хвилину, той, хто запізнився, заважає тим, хто вже зайняв свої місця. Звичайно, хтось має бути останнім, але треба намагатися, щоб ними не були ви.

• Увійшовши у фойє, чоловік знімає головний убір, а при виході одягає його у двері. У гардеробі допомагає супутниці зняти пальто чи плащ, і лише потім роздягається сам.

• Більш природно з анатомічного погляду проходити на своє місце спиною до тих, хто сидить, тому що легше обійти їх коліна, але більш чемно - проходити обличчям до тих, хто сидить. Чемність не завжди повністю збігається із зручністю. Не зайве вибачитися за занепокоєння.

• Жінка проходить першою, але якщо таким чином вона виявиться ліворуч від чоловіка, то дійшовши до свого місця, вона не сідає на нього, а займає те, що виявиться праворуч від партнера. Дуже бажано, щоб чоловік притримав відкидний стілець, на який має сісти його супутниця.

• Жінка, якщо її туалет доповнює капелюх, повинна запитати тих, хто сидить за нею, чи не заважає їм її головний убір. Якщо у відповідь почує: «Так, трохи», головний убір слід зняти. Якщо вона забула запитати про це, цілком допустимо глядачеві, що сидить за нею, чемно попросити зняти капелюх. Таке прохання виконувати треба беззастережно. Коли жінка знімає головний убір, той, хто сидить позаду, дякує. Ще більше незручностей завдають іноді жіночі зачіски, тим більше що вже цю споруду зняти неможливо. Тому, збираючись до театру, жінці треба враховувати цей момент.

• Якщо в залі для глядачів сідають дві нари, жінки сидять у центрі, чоловіки по обидва боки. У ложі попереду сидять жінки, за ними – чоловіки. Але оскільки з ложі взагалі не дуже добре видно, особливо у задніх рядах, жінки мають так сідати, щоб дати можливість чоловікам бачити сцену.

• Якщо ви зустріли в театрі знайому чи знайомого і захотіли сісти разом, можна своєму найближчому сусідові запропонувати помінятися місцями, але тільки на місце рівноцінне чи найкраще.

• Закоханим не слід сидіти в театрі зі схиленими один до одного головами - це завдає незручності тим, хто сидить позаду. Не слід зловживати ніжностями: не змушуйте оточуючих розпорошуватися і бути свідками відразу двох дій, що відбуваються на сцені та в залі для глядачів.

• В обов'язки чоловіка, що прийшов до театру з жінкою, входить купити програму і передати її супутниці. Якщо ви цього не встигли перед спектаклем, можна ненадовго попросити програму у сусіда, що сидить поруч (бажано це зробити після того, як ви уточните, що господар програми її вже переглянув).

• Перш за все існував звичай купувати жінці цукерки, тепер це, як правило, робиться тільки у випадку, якщо місця знаходяться окремо, в ложі. Взагалі ж краще зовсім не приносити в зал для глядачів кульочки або коробки з цукерками: завжди є можливість під час антракту пригостити супутницю в буфеті. Жінка, вирушаючи до театру, не повинна зловживати духами. Поруч можуть бути люди, чутливі до запахів.

• Якщо застуджена людина зібралася до театру, їй ще вдома слід прийняти таблетку від кашлю та взяти зайву з собою, щоб прийняти її під час вистави. Гучний кашель заважає не лише глядачам, а й акторам.

• Жодних гучних коментарів або зауважень напівголосно під час вистави робити не слід. Поговорити можна під час антракту, та й тоді не надто голосно.

• Не кричіть «біс» після кінця дії – «біс» кричать на концерті, де можна повторити арію або танець. «Біс» — це прохання артистів повторити те, що вони показали.

• Тим, хто користується біноклем, варто пам'ятати про те, що його призначення допомагати глядачеві краще бачити сцену, а не розглядати своїх сусідів по залі.

• З залу для глядачів ніколи не слід поспішати в гардероб доти, доки не закінчилася дія і актори не вийшли вклонитися. Не обов'язково захоплено аплодувати після поганого спектаклю; але ж ми щоразу, побувавши в гостях, прощаємося з господинею?