В музеї

Як слід одягатися під час відвідування музею?

Головна вимога – охайність. Ваш костюм не повинен бути м'ятим, туфлі нечищеними. По можливості постарайтеся своїм виглядом показати неординарність події. Все-таки, погодьтеся, ми не так часто ходимо до музеїв. І не так часто там змінюються експозиції.

Як поводитись у музеї? Слід дотримуватися тиші, не заважати іншим розглядати ті чи інші експозиції.

Краще ходити по залах музею одному чи з гуртом?

Природно, другий варіант кращий. Можна десять разів бачити якийсь експонат, але так нічого й не дізнатися про нього. Екскурсовод розповість вам стільки цікавого, що спогадів та вражень вистачить не на один день.

Чи можна запитувати екскурсовода? Звичайно можна. Він і сам вам скаже про це. Інша річ – як ставити.

Запитуючи, намагайтеся не порушувати тиші у залі музею. Питання не повинні виходити за межі тематики екскурсії. Не слід давати категоричні оцінки представленої експозиції. Навряд чи ваша думка буде настільки об'єктивною, щоб бути правильною. Навіть фахівці висловлюють свою думку з багатьма застереженнями. Безапеляційність висловлювання - ознака поганого виховання.

Якщо вас таки попросили висловити свою оцінку, висловлювати її можна лише з вживанням слів на кшталт: «Мені здається, що...» або «Думаю, що...» тощо.

Чи варто дякувати екскурсоводу за цікаву розповідь? Висловити подяку вимагають від вас правила хорошого тону. А крім того, хіба за добре виконану роботу не слід сказати кілька слів подяки?