У санаторії, будинку відпочинку

Що вважається найважливішим під час перебування у санаторії, будинку відпочинку?

Існує розпорядок з чіткою регламентацією сніданків, обідів, вечерь та проведення розважальних та інших заходів.

Ви можете не піти на сніданок або обід зовсім, але якщо ви вирішили піти, то до столу запізнюватися не слід. Тим самим ви відволікатимете сусідів від їжі, що не сприяє апетиту.

Є ще один важливий момент, на який треба враховувати. Виховані люди після обіду встають із-за столу одночасно. Запізнення змусить їх чекати, коли ви поїдете. Ви мимоволі поспішатимете і з боку виглядатимете не найкращим чином.

Спілкування на відпочинку має більш вільний характер, але це не означає, що ви можете допустити вільність. Проте ваша невимушеність не повинна виходити за межі пристойності.

Не переборщуйте з розповідями анекдотів та забавних історій, не заводіть різноманітних дискусій. Це не всім цікаво.

Не слід обговорювати поведінку та манеру одягатися інших відпочиваючих.

Не лайте обслуговування та обслуговуючий персонал. Пам'ятайте: етикет і тут дотримується у повному обсязі. Перше знайомство у будинку відпочинку відбувається, як правило, за обіднім столом. Як краще представитися? Прийшовши до столу вперше, привітайте тих, хто сидить, назвіть себе.

Це може виглядати приблизно так: «Здрастуйте. Я ваш новий сусід. Дозвольте представитися. Мене звати...". Можливі варіанти, але тон повинен бути найповажнішим; представитися сусідам по столу слід із легкою доброзичливою усмішкою.

Про що можна говорити за обідом із сусідами?

Теми розмови можуть бути різними. Але вони не повинні стосуватися гострих питань, намагайтеся не торкатися болючих моментів нашого життя. Не слід забувати, що ви на відпочинку. За столом не можна критикувати якість запропонованих страв. Це, з одного боку, нетактовно, з іншого — псує апетит сусідам.

Який одяг краще на курорті?

Будь-яка, крім зайво розкішної, химерної. У такому вбранні ви можете залишитись «білою вороною». Вдень доречний одяг ділового стилю. Увечері під час проведення розважальних заходів можна одягнутися чепурніше. Переважно взяти на відпочинок одяг з тканин, що маломнються і легкостираються.

Абсолютно неприпустимо ходити в плавках, купальнику поза пляжем. Завжди знайдуться люди, які виходять у плавках та купальнику прямо з номера. Це свідчить лише про те, що з вихованням у них не все гаразд.

Який одяг доречний в обідній залі?

До столу слід приходити акуратно одягненим, причесаним і ретельно поголеним. Це є основні вимоги. Небажано приходити в трико з колінами, що витяглися. Недоречне і надто відкрите вбрання. У ньому добре влітку гуляти містом, ходити до магазинів, музеїв. До обіду треба виходити скромно одягненим.

Якщо ви відпочиваєте із дитиною.

За ним треба пильно дивитися. Слідкуйте, щоб дитина не заважала відпочивати оточуючим, не кричала занадто голосно, не бігала, розкидаючи навколо пісок, не знаходилася занадто довго у воді, не обгоріла на сонці.