Гардероб чоловіка

Найкраще в якості «базової моделі» придбати собі костюм на кожен день, тобто костюм з матеріалу непомітного кольору в дрібну клітку або смужку костюм строгий, з темно - сірого, темно-синього або чорного матеріалу, в якому личить бути присутнім на заходах святкових або урочистих

Якщо цідва костюми вміло підібрати за кольором, то в деяких випадках їх можна використовувати, комбінуючи один з іншим.

Ці два костюма може добре доповнити комбінований костюм спортивного типу, на кожен день. Такий костюм тепер все частіше одягають на роботу. Він складається з брюк і піджака, які можуть відрізнятися за кольором і малюнком, але повинні гармонійно доповнювати один одного. Так, до піджака в клітку або в смужку найкраще підходять однотонні брюки, а до штанів в клітку або в смужку - однотонний піджак.

Той, хто віддає перевагу спортивному стилю, знаходиться в більш вигідному становищі: поряд з білими або кольоровими сорочками він може носити спортивні або тонкі в'язані сорочки.

Легкий костюм з бавовняної тканини або штучного волокна для теплої пори року є неодмінним атрибутом чоловічого гардероба. Матеріал такого костюма може бути однокольоровим або з малюнком, світлих або темних тонів - це залежить від наявних у вашому розпорядженні спортивних сорочок, пуловерів та черевиків, які повинні гармоніювати з костюмом.

При купівлі брюк слід звертати увагу на те, щоб вони підходили до більшості ваших піджаків, сорочок і до пальто. До поплінових штанів дуже добре підходять спортивні сорочки. Брюки з вельвету добре гармоніюють (якщо їх власники не дуже повні) з вовняними речами грубої в'язки.

Окремі частини костюма завжди повинні між собою гармоніювати.

• До спортивного костюму не підходять ні лаковані туфлі, ні краватка-метелик.

• До святкового темному костюму обов'язкові біла сорочка, чорні черевики і чорні шкарпетки. З нагрудної кишеньки повинен виглядати куточок мул і краєчок білої хустки.

• До суто строгого костюму необхідно мати капелюх і рукавички, які в спекотну літню пору можна тримати в руці. Однак не слід занадто буквально тлумачити поняття «строгий костюм». У спекотну погоду їм може бути, наприклад, і світлий костюм.

• До комбінованого костюму (сірі в смужку брюки, чорний піджак) надягають білу сорочку з подвійними манжетами (манжети і комірець повинні бути накрохмалена), сірий краватка, чорні черевики і темні шкарпетки.

• Комбінований костюм майже витіснив візитку і на Заході (візитка з'явилася в Англії на початку нашого століття і довгий час служила зразком костюма для денних офіційних прийомів). Якщо вам доведеться побачити на будь-якої офіційної зустрічі візитку, то її характерними рисами будуть: довгий чорний або темний сюртук з округлими фалдами, брюки без одворотів, чорний або темний жилет, чорні черевики, біла сорочка з накрохмаленими комірцем і манжетами, сірий або чорно -біла краватка.

• До смокінга надягають білу м'яку сорочку, чорний жилет і краватку-метелика, чорні черевики і темні шкарпетки. Смокінг шиють з тонкого сукна (однобортний або двобортний) з чорними атласними вилогами; по швах брюк із зовнішнього боку проходить атласна тасьма - галун.

• Якщо ввечері надягають фрак, то до нього належить білий жилет, а в урочистих випадках навіть удень (наприклад на весілля) - чорний жилет.

• До фрака надягають також накрохмалену або полунакрахмаленную манишку, біла краватка-метелик (навіть і у випадках жалоби), лаковані туфлі, чорні шкарпетки. Як і у смокінга, одвороти у фрака з чорного шовку, але на брюках замість одного шовкового галуну - два.

• Привести у відповідність з костюмом (в широкому сенсі слова) сорочку, галстук і черевики буває не завжди просто.

Не слід надягати до костюма в смужку сорочку в клітинку, і, навпаки, до сорочці в смужку не йде костюм в клітку. В іншому ж є цілий ряд варіантів. Той, хто не дуже покладається на свій смак, не помилиться, надівши до строкатого костюму однотонну сорочку.

Сорочка і костюм можуть контрастувати між собою і поіншому: чим темніше костюм, тим світліше сорочка. До темного костюма завжди краще біла сорочка.

Зрозуміло, зі строгим костюмом, не кажучи вже про вечірньому офіційному костюмі, не носять спортивних сорочок.