Елегантність - основне правило гарного тону

Мода, який би постійної вона не здавалася, неминуче змінюється. Наші уявлення про елегантність, красу і привабливість зовнішнього вигляду людини теж змінюються.

Сімдесят років тому миловидність жінки визначали «профіль», великі очі, пишне волосся. Найбільшим успіхом користувалися в той час жінки, що мали тонкі, ніжні руки, філігранні ступні і шкіру обличчя кольору стиглого персика.

У 20-х роках XX століття у зв'язку зі зміною довжини спідниці найбільша увага стала звертатися на ноги. Особливо привабливими вважаються довгі, стрункі ноги; ступням тепер «дозволено» бути дещо більшими. Стрункість ніг радує око і в наші дні; набагато менше означає тепер природний колір обличчя (косметика творить чудеса!). Такі окремі деталі, як величина і форма очей, уже не мають вирішального значення. Звичайно, великі очі і густі пишне волосся - великий дар для жінки. Але якщо природа цього не дала, не варто засмучуватися. Особливо якщо мова йде про волосся: перукарське мистецтво в наші дні досягло великих висот і успішно заповнює недоліки самого «середнього матеріалу».

Що ж сьогодні найважливіше? Напевно, це силует, загальні обриси фігури. Стрункість фігури, модні сучасні лінії одягу є тут визначальними моментами. Мають неабияке значення для цілісного вигляду жести, хода, зачіска, взуття.

Вроджені недосконалості (великий ніс, занадто високий або маленький зріст, у чоловіків - лисина, відстовбурчені вуха) не повинні заважати бути елегантними. Веснянки виглядають дуже мило, а очки в сучасній гарній оправі навіть прикрашають - жінка може підібрати до них кліпси, капелюх. Повнота фігури, звичайно, заважає, але і це не є непереборною перешкодою.

Прагнення до елегантності, безсумнівно, вимагає витрат, однак ніякі витрати, якими б великими вони не були, самі по собі нічого не вирішують. Багато людей, завжди одягнені з рук геть погано, витрачають на свої туалети величезну купу грошей. Елегантність залежить від смаку, почуття моди та інтелекту. Головне - знайти свій стиль і зуміти пристосувати до цього стилю існуючу моду.

Є особливо щасливі в цьому відношенні люди, яким вдається знайти свій стиль вже в ранній молодості, інші приходять до цього пізніше. Це свого роду талант, і найчастіше - вроджений. Однак необхідною часткою обдарованості в цій галузі наділений кожна людина, тільки здібності, закладені в нас, слід розвивати. Прагнучи до елегантності і гармонії, дуже важливо виховувати в собі почуття пропорції і кольору. Можна порадити молодим дівчатам, гардероб яких часто складається з випадкових речей, уважніше продумувати ансамбль. Припустимо, цей не зовсім вдалий плащ буде виглядати ще гірше в поєднанні з випадковою, не гармонує за кольором і фасоном шапочкою, і може виявитися цілком прийнятним при непокритою голові або нейтральною косинці. Якщо сумка не підходить до туалету, без неї краще зовсім обійтися. Молоді хлопці та дівчата люблять носити різні недорогі модні новинки з штучних матеріалів - їм це йде. Дорослим людям супермодні речі краще підбирати хорошої якості; якщо такого випадку не трапиться, краще віддати перевагу річ стару, але добротну.

Іноді перед чоловіком постає дилема: чи варто розв'язувати краватку, знімаючи його? Якщо краватка зроблений з недорогого матеріалу, вузол бажано не розв'язувати, а знімати краватку через голову. При цьому важлива деталь чоловічого туалету довше зберігає свіжий вигляд. Якщо ж матеріал краватки дозволяє звертатися з ним менш церемонно, краще кожного разу вузол розв'язувати.

Елегантний чоловік завжди має при собі два носових хустки: один - в кишені брюк, їм він користується за призначенням (не жмакаючи після вживання!), Другий - непорочної чистоти - у внутрішній кишені піджака. Цьому, другому, уготована більш відповідальна місія: протерти окуляри, куточком витягти з жіночого очі смітинку і т. д. Хустка номер два можна носити і в верхньому зовнішньому кишеньці піджака; куточки хусточки, визирають з кишені, надають деякий шик.

Втім, жодна річ не буває «шикарна» сама по собі. Це завжди залежить від того, модна вона. Так йде справа з допомогти, парасольками, жилетами. Багато людей старшого покоління вважають, що їм можна не рахуватися з модою і носити вуалетки, калоші, гетри, до яких вони звикли. В даному випадку дійсно можна чинити так, як подобається, проте слід знати, що в застарілих речах вони будуть виглядати набагато старше своїх років.

Один з основних секретів елегантності - це зручність нашого костюма, можливість відчувати себе в ньому комфортно і вільно. Одяг не повинна обмежувати рухів, заважати нагнутися або підняти руку, словом, треба у всіляких підтягування і окрики. Чим менше костюм нагадує про себе, тим краще. Дама, що сидить в гостях у наполовину знятої витонченої туфельки (тому що тисне), виглядає набагато менш елегантною, ніж їй би цього хотілося.

На будь-якому прийомі, включаючи домашній і офіційні чьний, слід поглянути на себе в дзеркало тільки тоді, коли доведеться знімати пальто і головний убір. Ще раз поцікавитися своїм відображенням можна, тільки одягаючись перед відходом. Якщо все ж з'явиться необхідність вивчити свій зовнішній вигляд докладніше, краще усамітнитися в туалеті або ванній кімнаті.

Породообразование в собаководстве