В чужому домі

Не замислюючись над своїми звичками і не маючи досвіду ведення домашнього господарства, багато людей можуть довести до сказу будь-яку господарку. Розглянемо деякі моменти, на які слід звертати увагу, перебуваючи в чужому домі.

• Використання чашок, тарілок і блюдець під попільнички або кидання недопалків в залишки чаю, кави або коктейлю. Якщо на столі немає попільнички - отже, передбачається, що господиня воліє, щоб ви не курили після застілля. Але якщо ви відчуваєте себе в цьому будинку настільки своїм людиною, що не постесняетесь попросити попільничку, будь ласка, не робіть цього, поки не подадуть десерт. Куріння під час їжі - ознака поганого тону і означає неповагу до запропонованої вам кухні. Це, як правило, властиво одиноким людям, що живуть без сім'ї.

Хороша бесіда і хороша їжа повинні поєднуватися з комфортною обстановкою. Закурюючи за столом, запитайте спочатку дозволу в господині, якщо, звичайно, вона сама не курить. Струшування попелу на іол, вази або квіткові горщики, без сумніву, не додасть вам поваги з боку господині. Якщо вам не вистачило попільнички, не треба імпровізувати, краще попросіть іншу. Камін, перетворений в сміттєвий ящик, втратить значну частку своєї привабливості для інших гостей. Крім того, пам'ятайте, що ви можете виявитися єдиним курцем серед присутніх і тоді, навіть діючи згідно всім правилам етикету, ви можете стати причиною дискомфорту для інших гостей.

• Розгойдування на задніх ніжках стільця. Якщо господиня дому - володарка дорогих меблів, вона подвійно зненавидить вас за це.

• Ноги в черевиках, лежать на ліжку або на оббивці стільця. Бувають ситуації, час і місце, при яких ноги самі по собі шукають іншу опору, крім статі. Але будьте уважні, незважаючи на всі ці обставини, і постарайтеся знайти в собі сили не зіпсувати остаточно враження господарів від вашого неформального поведінки.

• Використання столових приладів не за призначенням: малювання на скатертини, відкривання ними пляшок і т. д.

• Використання меблів, як підставки, щоб дістати що-небудь. Якщо ви всім своїм вагою встанете на стілець або пружинний диван, пружини можуть просто лопнути.

• Безлад, залишений у ванній кімнаті. Не забудьте злити за собою воду і потім використовуйте засоби за призначенням. Чоловіки, природно, повинні залишити чистою раковииу після гоління.

• Якщо ваше рушник висить не у вашій кімнаті, а у ванній, після користування ним акуратно розправте його і повісьте, а не кидайте зім'ятим. Це псує загальний вигляд ванної кімнати. Краще всього залишити після себе таким же, як було до вашої появи.

• Покарання дітей. Ніколи не сваріть і тим більше не карайте чужих дітей. Якщо ви не любите дітей, зустрічайтеся зі своїми друзями поза будинку або дочекайтеся, поки їх діти не виростуть. Нормальні і здорові діти завжди є джерелом підвищеного шуму. Якщо ви не можете перенести, залишайтеся вдома.

Роль государства в рыночной экономике