Розваги

Знання основних правил етикету дозволить вам виділитися з натовпу відпочиваючих і уславитися людиною інтелігентним, розумним і освіченим. Те, що кожен крок у сучасному світі регламентується правилами поведінки і відповідати їм потрібно не тільки в офісі під час роботи, але і на відпочинку в колі друзів або товаришів по службі, зовсім не так вже страшно. Вибудувавши свою поведінку у відповідності з правилами етикету, ви швидко і без особливих зусиль завоюєте прихильність оточуючих.

Формирование научного мировоззрения у школьников

Відпочинок поза домом

Цілком природно, що поза домом хочеться розслабитись. Але не думайте, що, виїхавши з рідного дому і потрапивши в незвичне для вас оточення, не обов'язково стежити за своїми манерами. Навпаки, вони особливо важливі, і щоб не зіпсувати відпочинок іншим людям, не варто забувати про пристойність і межі свободи. Завжди пам'ятайте хороше правило: вихована людина ніколи не робить того, що привертає до нього пильну увагу оточуючих.

Детальніше: Відпочинок поза домом

На пляжі

У сучасному світі відпочинку існує три найпоширеніших види пляжів: традиційні, топлес (де жінки засмагають без верхньої частини купальника) і нудистські (де прйнято засмагати голяка). На кожному з перерахованих пляжів існують свої специфічні порядки, які ви зобов'язані будете дотримуватися. Але все ж є норми поведінки, загальні для всіх пляжів.

Детальніше: На пляжі

Вечірка

Дружня вечірка, зрозуміло, відрізняється від урочистого вечора в офіційній обстановці. Влаштовуючи вечірку, треба враховувати товщину стін вашої квартири і характер сусідів, щоб не заподіяти їм занепокоєння. А потім вже залишається лише прибрати килим, включити магнітофон або програвач і танцювати як вам хочеться і скільки хочеться.

Детальніше: Вечірка

Молодіжна вечірка

Коли затівається молодіжна вечірка вдома, батьки повинні самі вирішити: чи залишитися їм у квартирі, познайомитися з запрошеними, а пізніше піти в іншу кімнату; бути вдома і зовсім не показуватися або кудись піти. Але ні син, ні дочка не повинні ставити ніяких умов батькам.

Детальніше: Молодіжна вечірка

Танцювальний вечір

Словом «Потанцюємо?» може запросити жінку на танець близький товариш, коханий або чоловік. Просто знайомі в таких випадках запитують: «Можна вас просити?» Якщо жінка перебуває в товаристві іншого чоловіка, запрошує не зобов'язаний звертатися до нього за спеціальним дозволом, але тим не менш ввічливість вимагає якимось чином взяти до уваги його присутність. Ви вчините ввічливо, якщо поклоніться обом сидить і запитливо поглянете на супутника жінки. Якщо в його реакції прочитаєте згоду, звертайтеся прямо до жінки з запрошенням.

Детальніше: Танцювальний вечір

Туризм

Зважившись брати участь у туристичному поході, слід знати існуючі правила:

• не спізнюватися на обумовлене місце зустрічі;

• не претендувати на чужій спальний мішок або ковдра, які хтось ніс вдень у йоте особи, а ви свої не брали, тому що «важко тягнути»;

• не ховатися за чужу спину при зустрічі, приміром, зі стадом корів: інші, може бути, теж бояться;

• не повертати позичений казанок або тарілку немитими;

• не братися за гімнастику як раз тоді, коли прийшов час збирати хмиз або багаття;

• не обтяжувати інших турботами про своєму костюмі: «Я тут не сяду — у мене світлі брюки»;

• не нарікати на погане самопочуття, жадобу, задишку, не вередувати ні за яких приводів;

• не вимагати зупинення всієї групи для того, щоб помилуватися краєвидом, озером, або для того, щоб зібрати ягоди. Тільки керівник походу чи провідник призначає час зупинок, відпочинку.

Детальніше: Туризм

Пікнік

При наявності відповідних пристосувань для приготування їжі на свіжому повітрі можна влаштувати прийом гостей поза домом. Для цього достатньо знайти зручне місце, де ваші гості могли б розташуватися і покуштувати апетитно приготовану прямо у них на очах їжу. В тіні під деревом чи під тентом влаштовують імпровізований стіл, скатертина вибирають веселою забарвлення, на стіл ставлять кілька кошиків (в одній з них — прилади, в інший — побільше паперових серветок тощо), тарілки та келихи. Частування в саду виключає жирні страви; зазвичай подають овочі, асорті на блюді, багато охолоджених напоїв і фруктів. Гості обслуговують себе самі, тарілки тримають у руках і їдять стоячи або влаштовуються, де хто зуміє.

Детальніше: Пікнік

Етикет в більярді

Чи граєте ви на приватній майданчику, в барі, в більярдному клубі або в розважальному комплексі, декілька правил поведінки зроблять вас приємним партнером і шанованим гостем.

Детальніше: Етикет в більярді

Катання на гірських лижах

У лижників існує таке правило: у разі наїзду один на одного винен той, який по схилу знаходився вище. Тому, коли під'їжджаєте до стоячого людині і хочете біля нього зупинитися, зупиняйтеся нижче нього. Також будьте уважні, коли обганяєте когось: людина не знає що його обганяють, так що відповідальність за можливе зіткнення лежить на обгоняющем. Порушення етикету тут загрожує падінням і травмами.

Детальніше: Катання на гірських лижах