Вино

У минулі часи ні один справжній джентльмен не міг проігнорувати таких важливих характеристик, як місце, де ріс виноград, з якого виготовлено вино, температура вин і порядок їх подачі до столу. Він обов'язково мав власний винний льох і строго стежив за кожною пляшкою, прагнучи забезпечити ідеальні умови зберігання. Він був досить обізнаний для того, щоб не дозволяти своєму дворецькому обтирати пил з пляшки старого «Шато Мутон Ротшильд» або заборонити йому загортати її в серветку, приховуючи тим самим від зацікавлених гостей родовід пляшки. Особливо це стосувалося червоних вин. У такого джентльмена витримані вина зберігалися в горизонтальному положенні при відповідній температурі і ніколи не виймалися зі своїх осередків до самого моменту подачі до столу.

Вино можна було перелити в красиві графини з прозорого скла (тільки дуже обережно; пробку спочатку послабити, але ні в якому разі не висмикувати різким рухом), намагаючись не потривожити зібрався на дні осаду. Можна було розливати вино і прямо з пляшки, помістивши її в спеціальну винну кошик, завдяки чому пляшка розташовувалася майже горизонтально і осад не піднімалося. Найбільш простий спосіб впоратися з осадом у червоного вина - це заздалегідь, за кілька годин до обіду, поставити пляшки на обідній стіл, щоб весь осад опустився на дно. Червоні столові вина перед вживанням повинні трохи «подихати». Тому їх необхідно відкрити за годину до початку обіду.

Які бувають вина

Столові вина. Це вина, які подаються до різних страв під час обіду. Червоні вина варіюються в широкому спектрі від криваво-червоних, густих бургундських (нескінченно різноманітних), більш тонких рубіново-червоних, кісловатотерпкіх бордо до немов залитих легкої фарбою сорому рожевих, дивно легких але порівняно з всіма іншими.

Червоні вина подають при кімнатній температурі або трохи підігрітими. Рожеві вина завжди охолоджують, тому вони особливо приємні в жарку погоду. З усіх незліченних різновидів червоних вин, хоча вони в основному і носять французькі назви, природно, далеко не всі є дійсно бургундськими. Їх так називають тільки через їх кольору.

Сухі червоні вина. Це вина з низьким вмістом цукру (червоне к'янті, бербер і т. п.). Їх краще подавати до основних блюд, хоча останнім часом в якості саме столових вин стають все більш популярними солодкі червоні вина і навіть деякі з солодких Сотерн. Бо люди, які розуміють істинний толк в їжі і в провині, скажуть вам, що солодке вино, подане перед обідом або під час нього, перебиває апетит, у той час як сухе вино призначене саме для того, щоб збуджувати апетит і відтіняти смак їжі.

Сухі білі вина. Вважається цілком прийнятним подавати протягом усього обіду один сорт сухого білого вина, навіть до м'яса. Але якщо вже слідувати правилам, то під час офіційного обіду прийнято подавати херес до супу, сухе біле вино (наприклад, Рейнвейн або шаблі) - до риби, курчатам, мізкам, солодкі хлібці, морським делікатесів, а сухе червоне або іскристе бургундське - до м'яса , качці, гусака або дичини.

Сніданок з одним сортом вина чудово проходить, якщо подати ельзаська, Мозельською або біле к'янті, рислінг, траміпер, білі столові вина.

Солодкі червоні вина. Солодкі червоні вина подають в перервах між стравами і до десерту. До них відносяться перш за все портвейн (до якого добре подати горішки і сир), солодкий херес (який так часто недооцінюють), мускат і мадера.

Солодкі білі вина. До солодким білим винам відносяться малага, напівсухе шампанське, білий португальський портвейн з опертої (маловідомий, але дуже вишуканий), токай і американське десертне вино з Каліфорнії.

І, звичайно ж, існує безліч чудових вин домашнього приготування, з ними напевно захочуть познайомити гостей господарі, яким, звичайно, принесе задоволення продемонструвати свої кулінарні здібності.

Вибір вин. Вина бувають чудовими, а бувають і жахливими. Те ж саме можна сказати і про імпортні винах, навіть про тих, які імпортуються з країн з давніми традиціями виноробства. Мабуть, варто влаштувати якусь подобу дегустації, щоб вирішити, які вина підходять вам більше всього, виходячи з ваших потреб, смаку і матеріальних можливостей.

Вина замість коктейлів. Справжні гурмани зазвичай приходять в жах від різкості коктейлів, що подаються перед чудово приготованим обідом. Вони воліють коктейлям вина, а на закуску - канапе з ікрою або паштетами. Справжнє французьке шаблі чудово може замінити коктейль, так само як і охолоджений сухий (американський, оскільки французький надто солодкий) сотерн. Краще всього, звичайно, шампанське, причому імпортне, так як в коктейлі навіть таке шампанське втрачає велику частину своїх чудових якостей. Будь-яке з цих вин, включаючи шампанське, можна охолодити, але не можна допускати їх замерзання.

Розпочаті пляшки з червоним вином краще зберігати не в холодильнику, а просто в якому-небудь прохолодному місці, попередньо щільно закривши їх пробкою. Якщо вино почне закисати до того, як буде використано, це зовсім не означає, що його відразу потрібно виливати. Нехай воно перетвориться у винний оцет, тільки не переливайте вино в іншу ємність, щоб не порушувати хід хімічної реакції. Надалі, якщо вам ще знадобиться винний оцет, достатньо буде у відкриту пляшку червоного вина додати кілька крапель з пляшки з цим оцтом, і в ній почнеться аналогічний процес.

Портвейн, херес і мадера бувають двох типів: солодкі й сухі. Сухі цілком можуть замінити коктейль. Хороший сухий херес зазвичай подають в охолодженій пляшці, а не в графині.

Сухі портвейн і херес хороші з гірким пивом. Дюбонне і вермут кімнатної температури - з кружечками лимонної шкірки, але дюбонне можна також подавати і охолодженим, з кубиками льоду в стакані для коктейлю, а з вермуту можна зробити непоганий напій, додавши в нього віскі з содовою, це сподобається тим, хто віддає перевагу збуджують апетит напої з низьким вмістом алкоголю.