Танцювальний вечір

Словом «Потанцюємо?» може запросити жінку на танець близький товариш, коханий або чоловік. Просто знайомі в таких випадках запитують: «Можна вас просити?» Якщо жінка перебуває в товаристві іншого чоловіка, запрошує не зобов'язаний звертатися до нього за спеціальним дозволом, але тим не менш ввічливість вимагає якимось чином взяти до уваги його присутність. Ви вчините ввічливо, якщо поклоніться обом сидить і запитливо поглянете на супутника жінки. Якщо в його реакції прочитаєте згоду, звертайтеся прямо до жінки з запрошенням.

Якщо ви ще не знайомі з жінкою, яку запрошуєте, то після того, як вона прийме запрошення і встане зі стільця, їй слід представитися. Немає необхідності в цей момент цілувати її руку. Після танцю чоловік проводжає партнерку на місце і кланяється. Якщо жінка забажає, вона може представити нового знайомого свого супутника або всієї компанії. У такому разі запрошував може півгодини посидіти за їх столиком, але не залишатися тут до кінця. Добре, якщо він потанцює ще раз з тієї ж дамою або з іншого з цього суспільства. Залишитися до закінчення вечора серед нових знайомих можна тільки після настійних прохань.

На танцювальному вечорі жінка, як правило, не відмовляє тим, хто запрошує, адже для цього вона сюди і прийшла. Винятком може з'явитися дану раніше згоду танцювати з іншим: «Спасибі, але я вже запрошена». Припустимо сказати: «Спасибі, але я хочу відпочити». Однак після подібної заяви не слід йти танцювати з іншим.

Не варто запрошувати жінку, яка прийшла сюди зі своїм супутником. Таке запрошення буде неввічливо по відношенню до її партнера, якому доведеться залишатися одному, поки його супутниця танцює. Це відноситься до тих випадків, коли танцювальний вечір проходить в ресторанному залі і пара сидить за столиком. На вечір у залі без столиків це правило не поширюється, однак і тут має бути почуття міри.

Якщо чоловік зацікавлений, щоб запрошена їм жінка танцювала інший час тільки з ним, він повинен просити про це під час першого танцю. Але наполягати не слід.

Не прийнято запрошувати весь час одну і ту ж жінку, що сидить за чужим столиком, хіба тільки вона сама чітко дала зрозуміти, що для неї це може бути приємним.

Іноді виникає питання: чи можна запрошувати жінку на танець, якщо в цей час вона зайнята сдой. Безсумнівно, тому що їжа, розмови на такому вечорі — справа другорядна.

Обов'язки по відношенню до осіб, з якими ви прийшли на танцювальний вечір, полягають у наступному:

• Жоден з партнерів не зникає на тривалий час. Якщо суспільство численно, можна відлучитися на 10-15 хвилин. Однак чоловікові не слід зникати в той час, коли вечір явно підходить до кінця, а у нього в кишені номерок від пальто його супутниці.

• Бажано, щоб чоловік три рази на протязі всього вечора запропонував партнерці піти в бар випити освіжаючі напої, перекусити. Можна аналогічні речі замовити за столиком.

• Після вечора партнер проводжає пані додому, з цього правила винятків не буває.

Формирование научного мировоззрения у школьников