Налаштуйте тональність

Своїм голосом, благозвучною або крикливим, ви мимоволі створюєте навколо себе приємну або важку атмосферу. Сенс вимовних вами слів не чинить на це майже ніякого впливу. Його достатньо тільки для того, щоб співрозмовник міг дати вам більш-менш обдуманий відповідь. Дійсна інформація укладена в музиці вашого голосу. Небезпека полягає в тому, що ні ви, ні ваші співрозмовники не в змозі свідомо проаналізувати цю мимовільну інформацію, яка досягає мети. Своїм голосом ви щодня створюєте свій, незнайомий вам самим портрет, який, на жаль, не завжди може вам потішити.

Кожна сучасна жінка в змозі виправити свій голос. Перш за все, постарайтеся чесно згадати, чи чули ви коли-небудь похвалу своєму голосу. Якщо ви вважаєте, що ваш голос справляє на оточуючих сприятливе враження, спробуйте записати його на магнітофон і відтворіть запис. При першому прослуховуванні зазвичай з великим здивуванням дізнаються свій власний голос.

Приємний голос (ми тут говоримо про жіноче голосі) - це, як правило, ніжний голос: не гучний і не тихий, не швидкий, не різкий, не занадто низький.

Якщо ваш голос не подобається оточуючим, це, може бути, тому, що він мало відповідає вашої ролі в житті. Можливо, ви стомлюєтеся при розмові. Це зайвий доказ того, що ваш голос погано поставлено, і вам необхідно звернутися за допомогою до лікаря-логопеда. Інші недоліки мови (заїкання, прішепетиваніе, сюсюкання) також можуть бути виправлені.

Іноді цілком досить звернутися до лікаря-отоларинголога, який, дослідивши ваші горло і ніс, можливо виявить захворювання, що робить ваш голос неблагозвучним. Розлади нервової системи або зовнішні причини нерідко приводять до погіршення голосу. Однією з таких причин може бути багаторічне куріння.