Про краватку

Краватка майже завжди відображає смак власника.

В цілому ж рекомендується поряд із строкатими краватками з шовку, штучного шовку або штучного волокна придбати два-три вовняних однотонних краватки, які можна спокійно носити з будь-яким спортивним або комбінованим костюмом. Вибір краватки залежить від кольору і малюнка тканини костюма, а також від його фасону.

• До строгого костюму підходять краватки з натурального і штучного шовку.

• «Метелики» прийняті тільки в офіційних випадках. Вони повинні бути витримані у вишуканих тонах.

• Бант приколюють тільки до святкових і строгим костюмам. Буде він однотонним або строкатим, темним або світлим - це перш за все залежить від призначення костюма.

• До костюма з тканини в дрібний малюнок підходить будь краватку. Буде правильним взяти до строкатого костюму однотонна краватка, якщо вони гармонують по тону. При цьому треба слідувати двом хорошим правилам: або підбирають краватку так, щоб він був одного тону з костюмом, але світліше його або темніше, в результаті чого кольору краватки і костюма будуть доповнювати один одного, або костюм і краватка повинні бути контрастних тонів. Але цей контраст повинен бути єдиним у вашому туалеті!

• Складніше йде справа, коли ви хочете надіти строкатий краватка до костюму з тканини також з строкатим малюнком. Загального правила, якого можна було б дотримуватися, тут немає. Проте в цьому випадку слід мати на увазі, що малюнок костюма і краватки (наприклад, смужка) не повинен повторюватися.

• І ще одне правило: можна комбінувати два відмінних один від одного малюнка, але не більше, інакше костюм (та й людина, яка його носить) справляє враження зшитого з шматків різних тканин і виглядає надмірно химерно.

• Краватка лише тоді краватка, коли він правильно зав'язаний, а не бовтається на шиї, як шматок мотузки. Лише завдяки йому виходить деталь, що прикрашає чоловіка. Простіше за все буває, звичайно, влітку, коли можна забувати про всі ці речі і надягати спортивну сорочку, до якої краватка не потрібен. Однак подібне послаблення неприпустимо, якщо ви йдете на святковий вечір або в театр.

• Затискачі на краватках носити не прийнято. В крайньому випадку можна заколоти вузол однотонної краватки шпилькою. Останнім часом знову стали модні чоловічі жилети.

Коли шиють строгий костюм, то жилет роблять з того ж матеріалу; всі спроби шити їх з матеріалів іншого кольору успіхом не увінчалися.

До спортивного піджака і до костюму для поїздки за місто добре підходить пуловер з тонкої вовни з вирізом кутом і рукавами довжиною 7/8. Краватки не надягають ні до спортивних сорочок, ні до вовняним.

Як правильно зав'язувати краватку

Правильно зав'язати вузол на краватці - це, свого роду, мистецтво. На малюнку показані два способи зав'язування краватки.