Культура одягу

Культуру людини в першу чергу підкреслює його одяг. Зі смаком підібраний одяг і охайний вигляд роблять людину упевненим, зібраним, енергійним і, врешті-решт, більш привабливим для оточуючих.

Дзеркало і домашні ваги є кращими порадниками для тих, хто прагне виглядати елегантно. Навіть якщо у вас немає таких ваг, все одно необхідно час від часу контролювати свою вагу і дивитися у дзеркало перед кожним виходом з дому. У дзеркалі, досить великій і добре освітленому, повинна відображатися вся фігура. Не вірте дзеркалу, підвішеному похило; воно, правда, вигідно приховує зайву повноту, але все ж не дає об'єктивного уявлення про ваш теперішньому зовнішньому вигляді. Дзеркало слід вішати вертикально. Воно здатне підказати кожному: чи достатньо охайно і модно він виглядає, чи відповідають його зовнішність і туалет майбутнього виходу.

Проте зовнішня, поверхнева охайність сукні або парадного костюма, яку ми із задоволенням відзначаємо, дивлячись у дзеркало, - ще далеко не найголовніше. Наше тіло і все, що на ньому надіто, завжди повинні бути бездоганно чистими; сама блискуча елегантність парадного костюма розсиплеться в прах в ту саму мить, коли з кишені з'явиться брудний носовичок. Волосся завжди повинні бути чистими і блищати. Чоловікам слід голитися щодня. Важливо, щоб все було не тільки чистим, але й підшиті, застебнутим, випрасуваною. Взуття слід чистити навіть у дощову погоду; до речі, черевики часто «видають», що бруд на них позавчорашня.

Мода існує для того, щоб в основних рисах до неї індивідуально пристосовуватися. Об'єктивно ніяка мода не буває красивою або некрасивою, в ній немає постійних критеріїв. Те, що вчора здавалося неприйнятним, - сьогодні може здатися природним. Завдяки цій властивості людської природи ми час від часу оновлюємо свій зовнішній вигляд.

Примирення з черговою новою модою часто буває процесом нелегким і тривалим. Майже кожного разу спочатку вона багатьох шокує. На досвіді всі ми не раз переконувалися, що через рік нова мода неминуче одягне на нас узду, а через півтора вона буде здаватися нам єдино прийнятною. І ми знову почнемо протестувати проти того, щоб її міняти. Модна річ послужить вам наступні три роки, якщо говорити про дамському гардеробі, і п'ять, коли мова йде про чоловічий. Не варто розраховувати на те, що ми «утримаємо» стару моду; краще здатися без бою. Не виправдовує себе система консервувати одяг з нафталіном в скринях. Мода повертається, але ніколи не приходить точно в тому ж вигляді. Модними будуть речі схожі, але не такі ж.

Серйозно помиляється той, хто, купивши модну річ, вішає її в шафу, рідко надягає, «тому що шкода». Трапляється, що, коли такий туалет, нарешті, витягають з шафи, він виявляється застарілим.

Мода вимагає почуття міри, обліку факторів часу, смаку, віку. Є люди, нальоту підхоплюють елементи нової моди, інші обов'язково повинні пройти «адаптаційний період». В цей нестійкий час їх дратують ті, хто вже повністю переключився на нову моду. Останнім можна лише порадити бути терпимими. Ще в давнину казали: намагайся бути витонченим, але не чепуруном. Модно одягнений і тому не викликає нашої симпатії «франт» цілком може виявитися добропорядним сім'янином і досить гарною людиною. І, найімовірніше, через деякий час ми самі будемо одягатися так само.

Інша справа, що сучасний елегантний вигляд не терпить сліпого, рабського поклоніння новій моді. Не всякий фасон сукні підходить кожному. Але мода дуже мобільна. Є моделі для молодих і для людей старшого віку, для худеньких і повних, для маленьких і високих (загальні зразки в журналах - це тільки основна тенденція). Мистецтво одягтися елегантно і сучасно полягає в тому, щоб застосувати основні вимоги нової моди до себе, вибрати для себе найбільш підходящий.

Обставини самі підказують нам, як слід одягнутися на прогулянку, на роботу, вирушаючи з візитом або на вечір. Найбільше клопоту доставляють ті виняткові моменти, коли необхідно вихідну сукню. Правда, темний костюм висить у нас в шафі, а взуття, шкарпетки, сорочка? .. Вихідна плаття є, а ось сумка, панчохи, туфлі? Як гут оперативно все зібрати на завтрашній вечір? До того ж ще може виявитися, що темний костюм пахне нафталіном, а у вихідного сукні зіпсована «блискавка».

Настійно радимо вихідний вбрання завжди тримати в «бойовій» готовності, костюм - вичищеними, гудзики та гачки - пришитими. Знімаючи вихідну сукню, відразу ж оглянете його і приведіть, якщо виникла необхідність, в порядок. Сказане стосується і взуття, панчіх, шкарпеток, запонкам. У міру необхідності і з урахуванням моди слід докуповувати дрібниці, навіть якщо вам «не загрожує» найближчим часом ніякої урочистий вихід, - випадок може з'явитися несподівано.

Практично нікуди, за винятком спортивного вояжу, не можна піти без піджака. На літо дуже до речі мати бавовняний костюм. В гостях у близьких можна попросити дозволу зняти піджак, на інших прийомах чекають випадку, щоб це запропонував сам господар.

До костюму необхідний краватку. Він необов'язковий тільки до кольорової або спортивної сорочці.

В офіційній обстановці піджак повинен бути застебнутий.

У застебнутому піджаку слід входити в квартиру до знайомих, у ресторан (особливо в суспільстві жінки), в кабінет на нараду, в зал для глядачів театру. Піджак повинен бути застебнутий, якщо ви сидите в президії за столом або виступаєте з доповіддю. Те ж саме - під час танцю.

Розстебнути гудзики піджака можна під час вечері чи сидячи в кріслах театру. Нижній гудзик піджака не застібають ніколи.

На захист дисертації кандидат одягає темний костюм. До костюма обов'язкові сорочка і краватка з красиво зав'язаним вузлом.

Велику свободу у виборі одягу вимоги етикету допускають під час літнього або зимового відпочинку, відпустки, який ви проводите або на дачі, або в будинку відпочинку. Тут якраз доречні в'язані речі, м'які, теплі, пухнасті, що створюють атмосферу домашнього тепла і затишку.

Веселий настрій останнього дня року виражається у вашому одязі. Святкуєте ви Новий рік з друзями у них в гостях, в ресторані або кафе - новорічні туалети повинні бути яскравими і значно відрізнятися від повсякденних. Незвичайність новорічного вечора і новорічної ночі самі по собі надають вашому одязі блиск, який ви можете збільшити ще більше за рахунок самих несподіваних деталей і прикрас, які підходять тільки до такої ночі, як новорічна.

Одяг сама по собі не буває просто гарна. Її краса в призначенні - для роботи, будинку, свята, заміської прогулянки. Елегантний одяг уживається тільки з елегантним хазяїном, що має відповідну поставу, володіє гарними манерами і красивою мовою.

Породообразование в собаководстве