Тост

Весілля, хрестини, холостяцькі гулянки, заручин завжди дають багату поживу для тостів. Але існує й чимало інших ситуацій - офіційні обіди, річниці яких-небудь подій, дні народження, невеликі застілля в інтимному колі, коли люди, особливо чоловіки, можуть побажати виголосити тост.

Звичайно, це чудово, якщо людина здатна легко імпровізувати, але таких людей, на жаль, небагато, тому корисно ознайомитися хоча б з деякими стандартними тостами та вміти їх використовувати в міру необхідності.

• Тост за здоров'я свого гостя. До речі, якщо господар вимовить тост на честь якої-небудь гості, то протягом вечора він повинен приділити увагу і всім іншим дамам, звичайно, якщо гостей небагато.

• Гості ж, як правило, проголошують тост тільки на честь «винуватця» торжества. Якщо був проголошений тосг за господаря, то не можна забути і господиню.

• Під час виголошення тостів всі присутні, демонструючи свою повагу до виголошує тост і до того, до кого він звернений, припиняють їжу та розмови між собою, поклавши столові прилади на край тарілки, і уважно слухають мовця.

• На урочистих прийомах чоловіки вислуховують тости, як правило, стоячи. Жінкам вставати не обов'язково.

• Якщо вимовляє тост вже з самого початку свого виступу підняв свій келих з вином до рівня грудей, то і всі чоловіки встають також з піднятими келихами. Якщо ж тостами почав свій тост не піднімаючи келихи, то інші чоловіки вислуховують тост також без келихів в руках, піднімаючи їх лише після того, коли тостами підніме свій келих (зазвичай в кінці тосту).

• Людина, якій присвячений тост, якщо тільки це не яка-небудь висока персона, звичайно виступає із словом. Жінка, якщо тільки це не наречена, зазвичай бере комплімент, висловлений у тості, просто посмішкою і залишається сидіти, в той час як інші стоять. Вона тримає свій келих з вином, не відпиваючи з нього до тих пір, поки тост не буде випитий. По суті справи, особа, якій адресовано тост, ніколи не доторкається до напою, поки не вип'ють всі інші, адже в іншому випадку вийде, що він або вона п'ють самі за себе, що щонайменше нескромно.

• Людина, що п'є тост з партнеркою, що сидить через стіл навпроти, робить це, піймавши її погляд і злегка піднявши келих. Він не піднімається зі свого місця, якщо цього не роблять інші і якщо для цього немає особливих підстав. Якщо двоє сидять на самоті, чоловік може просто сказати кілька слів як жартівливого тосту (наприклад, «за ваші прекрасні очі») або запропонувати випити разом «за прекрасний вечір» або «за щасливі миті».

• Важливі тости, звернені до президента, керівництву або молодятам, випивають відразу до дна. Іноді келихи після особливо урочистих тостів розбивають об підлогу. Між іншим, відмовитися випити тост на чиюсь честь означає проявити неповагу до цієї людини. Якщо ви не можете випити, то повинні хоча б зробити вигляд, що п'єте.